Sosyal medyada, dergilerde sık gördüğünüz bükülmüş sprial mumları satın almayı düşünmeden önce, evdeki mumlarınızı değerlendirmeyi düşündünüz mü? “mum şekillendirme” trendi rastlanan dekorasyon parçalarından bir tanesi. Yeni bir mum satın almadan önce evdeki mumu değerlendirmeyi düşünmelisiniz.. birkaç tavsiyemiz ile başlayalım

Hepimizin yaratıcı yönleri farkı hobileri ve daha birçok özelliği var. Pratik ve keyifli kendin yap projelerinden olan bükülmüş spiral mumlar için ihtiyacın olanlar bu yazıda.

Doğru Mumu Seçin

Balmumu ve parafin mumları şekillendirmesi en kolay olanlardndır. Bazıları renkli balmumu tabakasına batırılış beyaz mumlar olduğundan mumun tek renk olduğundan emin olmalısınız. Beyaz mumları bükmek daha zordur ama çok nazikçe davranıldığında rahatlıkla bükülebilir.

Kullanacağınız malzemeler:

  • Sıcak Su (Suyun Kaynar Değil, Sıcak Olması Önemlidir.)
  • Bir Tencere Ya Da Bu İşlem İçin Kullanabileceğiniz Bir Kap,
  • Doğu Mum,
  • Ahşap Veya Mermer Tahta
  • Oklava

İşlem yapacağınız tencere ya da kaba ılık suyu doldurun ancak kaynamasına izin vermeyin. Aksi takdirde mumun dışı eriyecek ancak içi erimeyecektir. Mum 10-15 dakika arasında ılık suda yumuşayıp tencerenin kenarından düşmeye başlayıncaya kadar beklemelisiniz. Mum yumuşak bir kıvam aldığında, bir oklava yardımıyla düz bir şekilde açabilirsiniz. İstediğiiz şeklide verebilirsiniz. Sakin ve nazik olmak çok önemli; nazik davranmak gerçekten iyi sonuçlar almanızı sağlaycaktır.

Şamdanlarda kullanacağınız mumlar yapıyorsanız alt ve üst kısımlarını dairesel tutabilirsiniz. Şekillendirme işleminiz bittiyse mutfak rulosuna koyabilirsiniz. Şekillendirmeden eminseniz kaptaki ılık suyu soğuk suyla değiştirerek, mumu erittiğiniz kaba geri koymalısınız. Soğuk su mumunuzu hemen sertleştirecektir.

Bu kadar sakin ve kısa bir sürede değişik şekillerde dekoratif mumlar elde edebilirsiniz. Bir hediye ya da güzel bir dekorasyon ürünü olacak sprial mumları yapmak bu kadar kolay.

Bir yanıt yazın