Avize & Abajurunu Kendi Yap: Halat İpiyle Avize

Dekorasyonda günden güne yeni trendler kendini gösteriyor. Son zamanlarda halat kablo tasarımlı avizeler fazlasıyla karşımıza çıkmaya başladı, ortama hoş bir hava katan bu avizeler aynı zamanda güzel bir dizaynda sağlıyor.

Zaman kendini sürekli yenilerken ev/ofis dekorasyonları da değişiyor. Dekorasyona yeni havalar katan trendler arasında gözümüze “Halat kablo tasarımlı avizeler” çarptı. Dekorasyona hoş bir hava katan bu avizeler aynı zamanda inanılmazda bir dizayn örneği. Peki, bu avizeleri nereden alırım, ne kadardır gibi sorular soruyorsanız bekleyin. İstediğiniz tarz, model ve şekilde avizeleri kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Balon, hasır ve daha birçok tarzdaki avizeler için kullanılacak malzemeler;

  • Halat Kablo
  • Rustik Ampul
  • Ampul Kablosu
  • Duy
  • Kablo Kesici
  • Makas
  • Elektrik Bandı

Kablolu Halat Yapımı

Halat kablo tercih edenler olabilir ancak çok basit bir şekilde kendi halat kablonuzu elde edebilirsiniz. Kablonuzun sağlamlığından eminseniz başlayalım, kablonun etrafına hasır ip dolayıp, kablonun gözükmesini engellerseniz kablonuz hazır. Uygulaması basit olduğu için kısa sürede istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Tekli Halat Avizeler

Kablolu halatınız hazır olduktan sonra ucuna duyu bağlayıp, sıkılaştırdıktan sonra modeliniz önemli. İsterseniz bir tane ampul bağlayarak kullanabilirsiniz. İsterseniz halata düğümler atarak ya da şekiller vererek kullanabilirsiniz. Bu şekilde tekli hoş modeller elde edebilirsiniz.

Balon Avize Modelleri

Balondan avize modelleri ne kadar şık değil mi? Balondan avize modelleri tasarım olarak bulunduğu ortama da ayrı bir hava katıyor. Bakıldığında karışık ve zor gözükse de yapımı bir o kadar kolay. Bir balonu şişirin, hasır ipini üzerine dolamanız ve ipleri güzelce sarmanız yeterli olacaktır. İpleri birbirine yapıştırmayı unutmayın. Mükemmel balon avizeniz hazır. İsterseniz ipleri beyaza da boyayabilirsiniz, ya da başka bir renge bu da sizin kullanacağınız alanın dekorasyonuna bağlı.

Ahşap Halatlı Avize

İşte bu en çok aranan ve tercih edilen Halatlı Avize türüdür. Ahşap halatlı avize evinizin kullanıldığı her alanına yakışacaktır. Kalın bir dalın üzerine en başta konuştuğumuz kablolu halat yapımından bağlayarak ampul bağlamanız yeterli olacaktır. Farklı ampuller tercih etmenizde ayrıca bir güzellik katabilir.

Evinize, iş yerinize renk katacak bu tasarımları kolayca yapabilirsiniz. Sıcak ve samimimi bir ortam sağlamanıza yardımcı olacak bu aydınlatmalar gerçekten kullanışlı. Daha birçok tasarımla evinizi yenilemek için takipte kalın!